Чт
25 °
Пт
26 °

Залишається з’ясувати, чи стане Майкл Біл тренером-чемпіоном, але безсумнівно, бос «Рейнджерс» є чемпіоном-балакуном. Красномовно і цікаво. Але навіть Білу, мабуть, уже досить балакати. Час тявкання закінчився. Він знатиме, що якщо його команда програє «Селтіку» в понеділок, то ліга також закінчиться.

Більшість спеки припадає на Рейнджерс – і Біл це знає. Можливо, тому на своїй прес-конференції в п’ятницю він витратив надмірну кількість часу, піддаючи любові формі «Селтік» під керівництвом Анже Постекоглу. Обговоріть суперника, зробіть себе аутсайдером. Це не зовсім ігри розуму нового віку, але він повинен щось спробувати.

Відставання на дев’ять очок і колосальна різниця м’ячів, яка фактично становить 10-очковий розрив, для команди Біла немає жодної підстраховки. Програли, і вони закінчили. Намалюйте і, ну, напевно, вони все ще готові. Відставання в дев’ять очок — це прірва, коли у вас є сумніви щодо того, де знаходиться ваша власна команда, як у Біла, і коли команда, яку ви намагаєтесь переслідувати, виграла 18 зі своїх 19 ігор чемпіонату.

Щоб пояснити це в контексті, команда Брендана Роджерса сезону 2016-17 виграла 18 з перших 19 ігор чемпіонату. Сторона Мартіна О’Ніла зробила те саме 13 років тому. Жоден інший тренер «Селтік» не досяг так далеко в сезоні ліги з таким же рекордом, як ці троє, включаючи Джока Стайна та його групу безсмертних, які виграли всі трофеї, за які вони грали в 1966-67. Це були Bhoys з дотиком Midas. Берті Олд їздив би на переможці Дербі того року, якби задумав.

За часів перебування в “Селтіку” Постекоглу перемагав у лізі з рахунком 1-0 майже до 9-0, при цьому 8-0 єдиний відсутній у серії. Нероби.

Але це не маршрути, які зламали голови рейнджерів цього сезону. Це інші, ті, де здавалося, що «Селтік» збирається втрачати очки та дати надію переслідувачам по всьому місту, ті, де вони працювали лише для того, щоб завдати пізній удар і здобути ще одну перемогу.

Два голи за останні шість хвилин, щоб перемогти Ross County 3-1; перемога на 90-й хвилині проти Сент-Джонстона; два голи в доданий час, щоб перемогти Данді Юнайтед 4-2; переможцем на 87-й хвилині здолав Абердін.

Неприємно для людей Рейнджерс те, що після того, як гол Філіпа Хеландера виграв першу гру проти «Селтік» Постекоглу, їх значно переграли в лізі. Лівінгстон має кращий результат проти команди Постекоглу, ніж Рейнджерс, поки австралієць був у місті (кожен з них відібрав по чотири очки у Селтік у п’яти іграх, але різниця м’ячів Ліві -5 перевищує -7 у Рейнджерс).

Минулого сезону «Данді» забив більше голів у трьох матчах проти «Селтіка», ніж «Рейнджерс» за п’ять. Лоуренс Шенкленд зробив 20-хвилинний хет-трик під час зустрічі «Селтика» з «Тайнкаслом» у жовтні, і таким чином зрівнявся із загальною кількістю голів, забитих «Рейнджерс» проти чемпіонів за останні сім з половиною годин матчу Прем’єр-ліги.

У цьому сезоні «Рейнджерам» заважає забагато травм. Це незаперечно. Хеландер був першим міжнародним центральним хавфом, але він не бив м’яч у лізі. Трохи більше року тому, будучи гравцем Хартс, Джон Суттар зіграв і забив у перемозі на чемпіонаті світу над Данією, але Суттар зіграв лише один матч за свій новий клуб. Яніс Хагі – гідний гравець, але травма також забрала його. Кемар Руф забив 10 голів у чемпіонаті минулого сезону та 14 сезоном раніше, але він з’явився лише двічі. Том Лоуренс, який добре виглядав у своїх ранніх іграх, лише п’ять разів грав у лізі.

Рейнджерам потрібні деякі або всі ці хлопці назад, але їм також потрібна нова кров, оновлення в стилі Постекоглу. У цьому полягає проблема. Вони не мають на це грошей і не мають достатньо активів, які можна продати, щоб самофінансувати це. Тим часом «Селтік» знайшов менеджера, який розумно враховує можливості на нових ринках. Вербування Постекоглу було приголомшливим, але найважливішою справою в клубі стала угода, яка привела його до Шотландії.

Цій команді Рейнджерс, особливо в центрі півзахисту, який є пішоходом, потрібно більше креативності, присутності та темпу, щоб досягти значного прогресу. Пам’ятайте, як на початку сезону темп «Селтік» виявився занадто важким для них. Шестеро команди Рейнджерс, яка минулого тижня перемогла Мазервелл, були віком від 28 років. Чотирьом із них було за 30 років. Наприкінці січня Аллану Макгрегору виповниться 41 рік.

Людина за людину, ви б вибирали Селтік цілий день у понеділок, але в Рейнджерс напевно є відчуття, що в лізі немає завтрашнього дня, якщо вони програють. Цей відчай може дати стороні перевагу, жагу перемоги, з якою важко впоратися.

Домашня перевага – ще один фактор, звичайно. Ігри на «Айброкс» були напруженими. Усі удари відбулися на «Селтік Парк», 3-0 і 4-0, які продемонстрували гравцям Постекоглу найкращі результати. Якщо вони відповідають такому типу енергії, руху та класу, то вони переможуть. Вони просто краща сторона. Однак було б нерозумно ігнорувати фактор Ibrox. Це і агресія, яку Рейнджери, безсумнівно, матимуть, коли вони тепер міцно притиснуті до стіни.

Загальний рахунок між «Селтіком» Постекоглу та «Рейнджерс» у лізі становить 10-3. Дев’ять голів “Селтік” забив у першому таймі, три – за перші вісім хвилин. Гравців Біла попередили. Вони знають, що буде. Однак усвідомити це і зупинити це дві різні речі. Якою б не була погода, на Айброксі буде грім. Це єдина абсолютна впевненість.