Чт
25 °
Пт
26 °

На Паралімпійських іграх-2024 завершився четвертий день змагань, на якому Україна піднялася на 11-те місце, повідомляє офіційний сайт Міжнародного паралімпійського комітету.

Після змагального дня українська збірна поліпшила свою позицію в загальному медальному заліку, піднявшись із 20-ї на 11-ту сходинку. В активі українських паралімпійців три “золота”, 10 срібних і 14 бронзових медалей. За кількістю медалей Україна розділяє 4 місце зі США та Бразилією.

Водночас лідерство утримує Китай, який має 71 медаль, з яких 33 – золоті.

Другу сходинку посідає Велика Британія (43 нагороди, з яких 23 – “золото”).

Трійку лідерів із 8 золотими нагородами замикають США, випереджаючи Бразилію лише за показником більшої кількості “срібла”.

Михайло Сербін зі світовим рекордом (фінішував за 1:05.84 хвилини) виборов “золото” в плаванні на стометрівці на спині в класі S11.

До слова, у цьому запливі Україна мала подвійний подіум, адже бронзову нагороду здобув Данило Чуфаров.

Також 1 вересня “золото” виборола легкоатлетка Оксана Зубковська, яка перемогла у стрибках у довжину в класі T12.

Срібні медалі принесли цього дня Роман Полянський (академічне веслування, одиночки, клас PR1) і дебютант Паралімпіади Ігор Семеніхін у плаванні на дистанції 100 м брасом клас SB5.

Почесну “бронзу” до активу записали Євген Богодайко (плавання, 100 м брасом, клас SB6), Ганна Гонтар (плавання, 100 м брасом, клас SB5) та Артем Колінько, який здобув історичну для України медаль у бочче – спортивній грі з м’ячем на точність.